PROGRAM DORfest 2017

SAMBATA, 9 Septembrie 2017 - Interval: 11:00 – 1:00

ARTISTI: Heart Drops, 7 Klase, Daniel Balan, Gandul Matei si alti artisti + AFTER PARTY pe ritmuri urbane alaturi de DJ invitati.

DUMINICA, 10 Septembrie 2017 - Interval: 11:00 – 20:00

ARTISTI: Gabriel Nebunu, Zebra Show, Maria Iliut, Vasile Iovu, Ansamblu Plaiesii si alti artisti.

Program special de activitati:

SCENA DORFEST:

SAMBATA 9 septembrie

11:00 Deschidere Poarta Dorului

13:00 Incepere program scena: Cuvant de deschidere: Presedinte ECOLANIMA – Iulia Avram, Primar Gordinesti – Victor Gurau, Primar Edinet – Constantin Cojocari, Presedinte raion – Iurie Garas

13:15 Denis Midone

13:30 – Ansamblul de dansatori Gordinesti (copii)

13:40 Program artistic raion Riscani

14:10 Program artistic raion Briceni

14:40 Program artistic raion Sangerei

15:10 Program artistic raion Glodeni

15:30 Program artistic raion Drochia

15:50 Program artistic raion Balti

16:20 Prima Dance colectiv din orașul Balti

16:30 Show de chinologie pentru copii al Poliției de Frontieră

17:00 Fanfara Politiei de frontiera

18:00 7 Klase

18:30 Heart Drops Edinet

19:00 Daniel Balan

19:45 Sound Check Gandul Matei

20:00 GANDUL MATEI

21:30 Aprinderea rugului

22:00 – 1 AM RUG PARTY w. DJ USG (Serge Ungureanu)

DUMINICA 10 septembrie

11:00 Deschidere Poarta Dorului

13:00 Deschidere festival inmanare primarului 13 volume “Localitatile Moldovei” acordat de Fundatia Draghistea

13:30 Program comuna Dangeni, judetul Botosani, Romania

14:00 Program comuna Voloca, raionul Hliboca, regiunea Cernauti, Ucraina

14:20 Program satul Gordinesti, raionul Edinet, Moldova

14:50 Gabriel Nebunu

15:20 Stefan Albu Donduseni

15:30 Program Ciobanasi de la Miori Parcova

15:50 Program Tirnoveanca Tirnova

16:10 Program Draghistenii (copii dans)

16:30 Program Lozova

16:50 Ansamblul Stejerel al Liceului Mihail Berezovschi, Chisinau

17:20 Comedy Zebra Show

18:00 Vasile Iovu

18:20 Maria Iliut

19:00 – 20:00 Ansamblul Folcloric Plaiesii